Tipsa oss!

Har du sett eller hört något vi borde skriva om? Hör av dig till oss!

Telefon: 08-725 52 00
E-post: kommunalarbetaren@ka.se

OBS! Tänk på att inte använda arbetsgivarens dator eller telefon om du önskar vara anonym i kontakten med oss. Kommunikation via dator eller telefon kan lätt övervakas eller avlyssnas också av andra än arbetsgivare. Bästa möjligheten att vara anonym är att kontakta oss via brev:

Kommunalarbetaren
Box 209
101 24 Stockholm

Kommunalarbetaren skyddar alltid sina källor!

Vill du skriva en debattartikel?

Kontakta vår debattredaktör på asikter@ka.se.

Vill du ställa en fråga till ”Fråga facket”?

Skriv till fragaka@ka.se.

Prenumerations- eller medlemsfrågor?

Ring Kommunal på 010-442 70 00.

Vi på redaktionen

Thelma Kimsjö
Tf ansvarig utgivare

Susanne Hultström
Redaktionschef
susanne.hultstrom@ka.se
Telefon: 08-725 52 51

Cecilia Alstermark
Reporter
cecilia.alstermark@ka.se
Telefon: 08-725 52 52

Catarina Berglund
Reporter och
debattredaktör
catarina.berglund@ka.se
Telefon: 08-725 52 53

Johan Erlandsson
Reporter
johan.erlandsson@ka.se
Telefon: 08-725 52 54

Helena Gunnarsson
Reporter
helena.gunnarsson@ka.se
Telefon: 08-725 52 55

Mats Gustafsson Hedenström
Reporter
mats.gustafsson@ka.se
Telefon: 08-725 52 56

Mira Hjort
Reporter
mira.hjort@ka.se
Telefon: 08-725 52 57

Pernilla Josefsson
Reporter
pernilla.josefsson@ka.se
Telefon: 08-725 52 58

Stephen Lindholm
Reporter
stephen.lindholm@ka.se
Telefon: 08-725 52 59

Elin Steen
Reporter
elin.steen@ka.se
Telefon: 08-725 52 61

Christina Swahn
Reporter
christina.swahn@ka.se
Telefon: 08-725 52 63

Therése Söderlund
Reporter/webbredaktör
therese.soderlund@ka.se
Telefon: 08-725 52 65

Peter Önnestam
Art director
peter.onnestam@ka.se
Telefon: 08-725 52 66

Annika Zeffer
Layout
annika.zeffer@ka.se
Telefon: 08-725 52 62

Simon Rothelius
Digital redaktör
simon.rothelius@ka.se
Telefon: 08-725 52 60
​​
Agneta Hübenette
Sekreterare
agneta.hubenette@ka.se
Telefon: 08-725 52 64